ZnamPolski.pl Słownik Błędów Językowych
ikona seria znampolski.pl

O SERII

ZnamPolski.pl to nowatorska seria przystępnych i użytecznych słowników, które w sposób praktycznie najlepszy (krótko, jasno, konkretnie i przejrzyście; bez trudnej teorii i terminologii)…

znam polski  pozwalają unikać częstych błędów językowych
      oraz ich groźnych skutków,

znam polski   wyjaśniają i podsuwają słowa i wyrażenia,
       które wypada znać i warto stosować,

znam polski    przedstawiają najprzydatniejsze zasady
        poprawnego i skutecznego języka.

Nasze słowniki są bardzo starannie opracowane i solidnie wydane. Ich programowa praktyczność dotyczy także formy: zgrabnej, przejrzystej, estetycznej… Przyjemnej w dotyku i wygodnej w użyciu.

 

ZnamPolski.pl Słownik Bardzo Praktyczny Seria

BĘDZIE SIĘ DZIAŁO

Planujemy wydanie kilkunastu publikacji pod marką ZnamPolski.pl SŁOWNIKI BARDZO PRAKTYCZNE. Wszystkie będą miały cechy i atuty typowe dla tej serii. Nad kilkoma już pracujemy.

Kolejność wydania nie jest przesądzona i zależy od różnych czynników. Nie chcemy jej więc deklarować. Trzy pozycje zapowiadamy poniżej, ale najprawdopodobniej poprzedzą je dwie niespodzianki z potencjałem na megaHIT.

WARTO BYĆ NA BIEŻĄCO

O najbliższej edycji, dacie jej premiery oraz starcie promocyjnej przedsprzedaży powiadomimy Cię drogą mailową.

Wystarczy, że zaznaczysz odpowiednią opcję przy zakupie Słownika błędów językowych przez tę stronę internetową lub podasz nam swój @dres za pomocą formularza dostępnego na stronie Promocje i zapowiedzi.

W PRZYGOTOWANIU M.IN.

Słowozbiór

Innowacyjny słownIQ, który zwiększy Twoją elokwencję i poprawi językową skuteczność. Pomoże Ci robić dobre wrażenie i unikać wpadek!

Ileż to razy brakuje nam odpowiedniego lub optymalnego słowa, wyrażenia, porównania czy skrótu. Albo nie jesteśmy pewni, czy dobrze rozumiemy te, które spotykamy (często zapożyczone)…

Ten zmyślny i nowatorski słownIQ zapobiega nieporozumieniom, nieporadnościom i niezręcznościom. A przede wszystkim pomaga się komunikować efektywnie i efektownie! Bo nie muszą to być walory rozłączne.

To nie błąd!

Słownik błędów pozornych i wariantów poprawnych, czyli wszystko to, co ktoś może Ci niesłusznie wytykać i czego sam się niepotrzebnie obawiasz! 

Oto słownik jakiego jeszcze nie było! Nie ostrzega przed pomyłkami i nie zapobiega ich skutkom, lecz rozwiewa obawy i chroni przed niepotrzebnym stresem! Również przed tymi, którzy natrętnie wytykają nam błędy urojone, nieaktualne, wątpliwe…

W sytuacji dynamicznych zmian w języku i gorących dyskusji na temat jego poprawności, ten słownik jest bardzo potrzebny, by uporządkować fakty i ostudzić emocje. Więc będzie!

Słownik błędów językowych  TOM II

Nazwy i nazwiska. Daty i skróty.
Liczby i kwoty. Miary i wagi.
Ortografia, interpunkcja, wymowa.

W tym tomie znajdą się błędy szczególnie „regularnie” popełniane w korespondencji, dokumentach, prezentacjach, prelekcjach i wypowiedziach dotyczących spraw zawodowych, biznesowych, urzędowych i publicznych. Ale także w komunikacji nieformalnej – w e-mailach, SMS-ach, postach, twittach itp. A tam też nie warto się obawiać, wahać czy ośmieszać z powodu błędów językowych.

Pierwszy z serii

Słownik błędów językowych

wydanie papierowe i e-book w formacie PDF